Старт курсів домедичної підготовки та тактичної медицини

Наш благодійний фонд організовує та проводить курси домедичної підготовки та тактичної медицини в Миколаївській області для підрозділів ТРО, Добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), місцевих мешканців та військових підрозділів.

Проект розрахований для довгострокове існування так як в Миколаївській області нараховується приблизно 922 населених пунктів. Проблема полягає в тому, що загарбникам нашої країни байдуже куди влучають їхні снаряди та ракети. Цивільне населення та бійці територіальної оборони не завжди знають що робити у разі поранення. Звичайно усі ми ще зі школи знаємо про джгути, але зараз використовуються турнікети, а вони є одноразовими. Ні в кого немає змоги потренуватися накладати турнікет комусь, або навіть самому собі. Також усі ми знаємо основи медицини та як надати першу медичну допомогу в теорії, але ми пропонуємо відпрацювати всі прийоми, які викладаються на курсі практично. Навіть тампонування ран відбувається на шматку свіжого м’яса для створення більш-менш реальних умов.

Лекції по тактичній медицині зазвичай займають 9 годин і вони діляться на три етапи по 3 години кожен. Впродовж всього тренінгу відпрацьовуються такі теми:

розпізнавання масивної кровотечі та її зупинка за допомогою турнікету;
інші види кровотеч та методи їх врегулювання;
тампонування ран та накладання шин;
тренування основоположних кроків по наданню першої домедичної допомоги: перевірка та деблокування дихальних шляхів, перевірка дихання (як розпізнати що є проблема з диханням і методи врегулювання, як порахувати дихання та що робити у разі виникнення проблеми), підтримка температури тіла людини;
поранення грудної клітини;
вкладання людини в безпечне положення;
аптечка (що має входити до аптечки, де вона має знаходитись та як нею користуватися).

По завершенню всього курсу практичних занять кожен учасник отримує справжній турнікет.

Розклад самих тренувань складається індивідуально для кожної громади. Це може бути три дні підряд по три години з невеличкими перервами через годину, або через день. Також все залежить від кількості людей. Наприклад в одній громаді є 80 людей, які виявили бажання пройти курс з тактичної медицини. Ми ділимо людей на 4 групи по 20 чоловік та ударно працюємо з ними впродовж всього тижня. З 10-00 до 13-00 група 1, з 15-00 до 18-00 група 2 –  дві групи проходять навчання 3 дні, а потім в такому ж режимі працюємо з групами 3 та 4.

Таким чином за 1 тиждень ми можемо охопити 80 людей з однієї громади, або ж декілька менших громад (залежно від кількості людей).

Курси по тактичній медицині може проходити будь-яка людина. Зазвичай ми контактуємо з селищними головами або зі спеціалістами районних військових адміністрацій і вони з радістю допомагають нам у зборі людей на наші курси. В першу чергу перевага надається місцевим добровольчим формуванням, а потім цивільним. Але ми ні в якому разі не зменшуємо важливість навчання цивільного населення.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Новини фонду

Перемога України у цій війні – це перемога демократії над тоталітаризмом. У всіх нас одна мета – зберегти людяність і цінності вільних людей

Попередній
Наступна
Попередній
Наступна

Звіти про нашу діяльність

Слідкуй за нашою діяльністю, підпишиться на щомісячні звіти!

Вкажіть ваші актуальні дані